Wersja archiwalna z dnia
Skład Komisji Sejmiku - Kadencja 2014-2018
W Sejmiku Województwa Warmińsko - Mazurskiego jest 9 Komisji stałych w tym Komisja Rewizyjna, w skład której wchodzą przedstawiciele wszystkich Klubów Radnych Sejmiku.
- Komisja Strategii Rozwoju.
Przedmiot działania: sprawy strategii rozwoju województwa w tym turystyki realizowane poprzez programy wojewódzkie i kontrakty regionalne zawierane z organizowane administracji rządowej, sprawy polityki rozwoju województwa, sprawy zagospodarowania przestrzennego, utrzymanie i rozbudowa infrastruktury społecznej i techniczne o znaczeniu wojewódzkim, sprawy związane z aktywizacją rynku pracy i przeciwdziałania bezrobociu.
Skład komisji:- Jolanta Szulc – Przewodnicząca Komisji
- Marek Szter – Wiceprzewodniczący Komisji
- Bernadeta Hordejuk
- Józef Dziki
- Wioletta Śląska – Zyśk
- Wioletta Paczkowska
- Paweł Szliwiński
- Bożenna Ulewicz
- Komisja Współpracy Międzynarodowej.
Przedmiot działania: sprawy współpracy międzynarodowej województwa, a zwłaszcza jej priorytetów i projektów regionalnych współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej, sprawy promocji walorów i możliwości rozwojowych województwa.
Skład komisji:- Zbigniew Pietrzak – Przewodniczący Komisji
- Małgorzata Kozioł - Wiceprzewodnicząca Komisji
- Marek Szter
- Wioletta Śląska – Zyśk
- Józef Dziki
- Grażyna Licznerska
- Patryk Kozłowski
- Wioletta Paczkowska
- Jadwiga Król
- Komisja Budżetu i Finansów.
Przedmiot działania: sprawy budżetu i planów finansowych województwa, funduszy celowych, pozyskiwania i łączenia środków w celu realizacji zadań województwa.
Skład komisji:- Teresa Nowakowska – Przewodnicząca Komisji
- Grażyna Zyta Licznerska – Wiceprzewodnicząca Komisji
- Stanisław Bułajewski
- Wioletta Śląska – Zyśk
- Tadeusz Politewicz
- Eugeniusz Koch
- Krzysztof Żochowski
- Komisja Kultury i Edukacji.
Przedmiot działania: sprawy dotyczące edukacji, w tym szkolnictwa wyższego, kultury i ochrony jej dóbr oraz nauki.
Skład komisji:- Bożenna Ulewicz – Przewodnicząca Komisji
- Ryszard Kawczyński - Wiceprzewodniczący Komisji
- Patryk Kozłowski
- Teresa Nowakowska
- Marek Szter
- Sławomir Jezierski
- Marcin Kulasek
- Zbigniew Pietrzak
- Irena Burczyk
- Komisja Ochrony Zdrowia, Polityki Społecznej, Rodziny i Sportu.
Przedmiot działania: sprawy związane z funkcjonowaniem rodziny i realizację polityki prorodzinnej, ochrony zdrowia, kultury fizycznej i sportu, pomocy społecznej i ochrony praw konsumentów.
Skład komisji:- Bernadeta Hordejuk – Przewodnicząca Komisji
- Tadeusz Politewicz - Wiceprzewodniczący Komisji
- Sylwia Jaskulska
- Małgorzata Kozioł
- Jolanta Szulc
- Marek Szter
- Grażyna Zyta Licznerska
- Wioletta Paczkowska
- Teresa Krajewska
- Wioletta Śląska-Zyśk
- Jadwiga Król
- Komisja Rozwoju Obszarów Wiejskich, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Przedmiot działania: sprawy związane z rozwojem i modernizacją obszarów wiejskich, rolnictwa, sytuacji socjalno-bytowej ludności zamieszkałej na wsi, sprawy związane z ochroną i kształtowaniem środowiska oraz gospodarką wodną.
Skład komisji:- Marcin Piwowarczyk - Przewodniczący Komisji
- Paweł Szliwiński - Wiceprzewodniczący Komisji
- Sylwia Jaskulska
- Ryszard Kawczyński
- Teresa Nowakowska
- Jan Rogowski
- Komisja Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego.
Przedmiot działania: sprawy związane z kształtowaniem właściwych relacji między administracją rządową i samorządową, sprawy wynikające ze wspólnej reprezentacji interesów jednostek samorządu działających w granicach województwa, sprawy bezpieczeństwa publicznego, ochrony ludności i obronności.
Skład komisji:- Sławomir Jezierski – Przewodniczący Komisji
- Stanisław Bułajewski - Wiceprzewodniczący Komisji
- Edward Adamczyk
- Irena Burczyk
- Krzysztof Żochowski
- Komisja ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych.
Przedmiot działania: sprawy związane z rozpatrywaniem potrzeb i inicjatyw mniejszości narodowych i etnicznych, popularyzacji kultury i języka, integracja i współpraca na rzecz rozwoju województwa.
Skład komisji:- Edward Adamczyk – Przewodniczący Komisji
- Irena Burczyk - Wiceprzewodnicząca Komisji
- Marcin Piwowarczyk
- Zbigniew Pietrzak
- Julian Osiecki
- Marcin Kulasek
- Komisja Rewizyjna.
Przedmiot działania: kontrola działalności Zarządu Województwa w tym:- kontrola legalności, rzetelności i gospodarności działalności Zarządu i podporządkowanych mu jednostek, w szczególności w zakresie:
- wywiązywania się z zadań ustawowych i statutowych,
- wykonywania uchwał Sejmiku i Zarządu,
- działalności finansowej i gospodarczej,
- opiniowanie wykonywania budżetu i przygotowania wniosku w sprawie udzielania lub nie udzielania Zarządowi absolutorium,
- opiniowanie wniosku o odwołanie Zarządu, lub poszczególnych jego członków z wyjątkiem Marszałka,
- opiniowanie wniosku o odwołanie Marszałka,
- opiniowanie w sprawach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa oraz w uchwałach Sejmiku.
Skład komisji:- Marcin Kulasek – Przewodniczący Komisji
- Jan Rogowski – Wiceprzewodniczący Komisji
- Sławomir Jezierski
- Małgorzata Kozioł
- Teresa Krajewska
- Tadeusz Politewicz
- kontrola legalności, rzetelności i gospodarności działalności Zarządu i podporządkowanych mu jednostek, w szczególności w zakresie: