Kategoria: Komisje Sejmiku

Ogłoszono przez Grzegorz Usczyk

Skład Komisji Sejmiku - Kadencja 2014-2018

W Sejmiku Województwa Warmińsko - Mazurskiego jest 9 Komisji stałych w tym Komisja Rewizyjna, w skład której wchodzą przedstawiciele wszystkich Klubów Radnych Sejmiku.

  1. Komisja Strategii Rozwoju.
    Przedmiot działania: sprawy strategii rozwoju województwa w tym turystyki realizowane poprzez programy wojewódzkie i kontrakty regionalne zawierane z organizowane administracji rządowej, sprawy polityki rozwoju województwa, sprawy zagospodarowania przestrzennego, utrzymanie i rozbudowa infrastruktury społecznej i techniczne o znaczeniu wojewódzkim, sprawy związane z aktywizacją rynku pracy i przeciwdziałania bezrobociu.
    Skład komisji:
    1. Jolanta Szulc – Przewodnicząca Komisji
    2. Marek Szter – Wiceprzewodniczący Komisji
    3. Bernadeta Hordejuk
    4. Józef Dziki
    5. Wioletta Śląska – Zyśk
    6. Wioletta Paczkowska
    7. Paweł Szliwiński
    8. Bożenna Ulewicz

  2. Komisja Współpracy Międzynarodowej.
    Przedmiot działania: sprawy współpracy międzynarodowej województwa, a zwłaszcza jej priorytetów i projektów regionalnych współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej, sprawy promocji walorów i możliwości rozwojowych województwa.
    Skład komisji:
    1. Zbigniew Pietrzak – Przewodniczący Komisji
    2. Małgorzata Kozioł - Wiceprzewodnicząca Komisji
    3. Marek Szter
    4. Wioletta Śląska – Zyśk
    5. Józef Dziki
    6. Grażyna Licznerska
    7. Patryk Kozłowski
    8. Wioletta Paczkowska
    9. Jadwiga Król

  3. Komisja Budżetu i Finansów.
    Przedmiot działania: sprawy budżetu i planów finansowych województwa, funduszy celowych, pozyskiwania i łączenia środków w celu realizacji zadań województwa.
    Skład komisji:
    1. Teresa Nowakowska – Przewodnicząca Komisji
    2. Grażyna Zyta Licznerska – Wiceprzewodnicząca Komisji
    3. Stanisław Bułajewski
    4. Wioletta Śląska – Zyśk
    5. Tadeusz Politewicz
    6. Eugeniusz Koch
    7. Krzysztof Żochowski

  4. Komisja Kultury i Edukacji.
    Przedmiot działania: sprawy dotyczące edukacji, w tym szkolnictwa wyższego, kultury i ochrony jej dóbr oraz nauki.
    Skład komisji:
    1. Bożenna Ulewicz – Przewodnicząca Komisji
    2. Ryszard Kawczyński - Wiceprzewodniczący Komisji
    3. Patryk Kozłowski
    4. Teresa Nowakowska
    5. Marek Szter
    6. Sławomir Jezierski
    7. Marcin Kulasek
    8. Zbigniew Pietrzak
    9. Irena Burczyk

  5. Komisja Ochrony Zdrowia, Polityki Społecznej, Rodziny i Sportu.
    Przedmiot działania: sprawy związane z funkcjonowaniem rodziny i realizację polityki prorodzinnej, ochrony zdrowia, kultury fizycznej i sportu, pomocy społecznej i ochrony praw konsumentów.
    Skład komisji:
    1. Bernadeta Hordejuk – Przewodnicząca Komisji
    2. Tadeusz Politewicz - Wiceprzewodniczący Komisji
    3. Sylwia Jaskulska
    4. Małgorzata Kozioł
    5. Jolanta Szulc
    6. Marek Szter
    7. Grażyna Zyta Licznerska
    8. Wioletta Paczkowska
    9. Teresa Krajewska
    10. Wioletta Śląska-Zyśk
    11. Jadwiga Król

  6. Komisja Rozwoju Obszarów Wiejskich, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
    Przedmiot działania: sprawy związane z rozwojem i modernizacją obszarów wiejskich, rolnictwa, sytuacji socjalno-bytowej ludności zamieszkałej na wsi, sprawy związane z ochroną i kształtowaniem środowiska oraz gospodarką wodną.
    Skład komisji:
    1. Marcin Piwowarczyk - Przewodniczący Komisji
    2. Paweł Szliwiński - Wiceprzewodniczący Komisji
    3. Sylwia Jaskulska
    4. Ryszard Kawczyński
    5. Teresa Nowakowska
    6. Jan Rogowski

  7. Komisja Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego.
    Przedmiot działania: sprawy związane z kształtowaniem właściwych relacji między administracją rządową i samorządową, sprawy wynikające ze wspólnej reprezentacji interesów jednostek samorządu działających w granicach województwa, sprawy bezpieczeństwa publicznego, ochrony ludności i obronności.
    Skład komisji:
    1. Sławomir Jezierski – Przewodniczący Komisji
    2. Stanisław Bułajewski - Wiceprzewodniczący Komisji
    3. Edward Adamczyk
    4. Irena Burczyk
    5. Krzysztof Żochowski

  8. Komisja ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych.
    Przedmiot działania: sprawy związane z rozpatrywaniem potrzeb i inicjatyw mniejszości narodowych i etnicznych, popularyzacji kultury i języka, integracja i współpraca na rzecz rozwoju województwa.
    Skład komisji:
    1. Edward Adamczyk – Przewodniczący Komisji
    2. Irena Burczyk - Wiceprzewodnicząca Komisji
    3. Marcin Piwowarczyk
    4. Zbigniew Pietrzak
    5. Julian Osiecki
    6. Marcin Kulasek

  9. Komisja Rewizyjna.
    Przedmiot działania: kontrola działalności Zarządu Województwa w tym:
    1. kontrola legalności, rzetelności i gospodarności działalności Zarządu i podporządkowanych mu jednostek, w szczególności w zakresie:
      1. wywiązywania się z zadań ustawowych i statutowych,
      2. wykonywania uchwał Sejmiku i Zarządu,
      3. działalności finansowej i gospodarczej,
    2. opiniowanie wykonywania budżetu i przygotowania wniosku w sprawie udzielania lub nie udzielania Zarządowi absolutorium,
    3. opiniowanie wniosku o odwołanie Zarządu, lub poszczególnych jego członków z wyjątkiem Marszałka,
    4. opiniowanie wniosku o odwołanie Marszałka,
    5. opiniowanie w sprawach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa oraz w uchwałach Sejmiku.

    Skład komisji:
    1. Marcin Kulasek – Przewodniczący Komisji
    2. Sławomir Jezierski
    3. Małgorzata Kozioł
    4. Teresa Krajewska
    5. Tadeusz Politewicz
    6. Jan Rogowski